Солени стапчиња со пилешко и топен кашкавал

11 декември, 20150
14

Солено уживање за сите љубители на топениот кашкавал и потпрженото пилешко во сос.

Ако на тоа му додадете уште неколку ситници за подобар вкус, ги добивате овие стапчиња кои може да ги послужите како мезе, ручек или вечера.

Потребни состојки:

  • 2 пилешки стека со средна големина исечкан на коцки
  • Барбекју сос
  • Тесто за пица
  • Рендан кашкавал по желба
  • ½ виолетов кромид
  • Пржена сланина
  • Малку сечкан магдонос

Изгледајте ја подготовката до крај и пробајте да не истрчате во кујна:

https://www.youtube.com/watch?v=42JFBM80E_c

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber