Спонзорушите не се веќе во мода: Ова се девојките на кои мажите се палат!

2 август, 20150
6

Убави како кукли, глупави како гуски, чинат едно цело богатство – конечно го дочекавме и тој ден – класичните спонзоруши не се веќе на цена. Современите и успешни мажи сега бараат сопруги со кои ќе се гордеат.

Сигурно и вие сте слушнале за изразот “trophy wife” или “жена за медал”. Чисто да знаете, ако сакате богат и успешен маж ќе мора да вложите многу труд за да можете да освоите супер дечко.
Мажите веќе одамна ги провалија спонзорушите – атрактивни, без образование и ни грам мозок со единствена цел “добро” да се омажат и да се обогатат после разводот. Затоа ниту еден паметен маж не ги посакува веќе.
Сега на цена се убави, но образовани девојки кои не се плашат од работата, имаат изградено солидна кариера и се во состојба сами да заработуваат за себе. Сѐ на сѐ, денес кај мажите поминуваат секси, но моќни дами, кои можат рамноправно да чекорат со својот партнер, успешни во работата, но и во спалната соба.
Вистински моќен маж покрај себе сака жена во која се огледува себе си – силна во секој поглед. Само несигурен маж може покрај себе да посака послужна жена или слугинка. Идеалот за сопруга денеска не е да е само убава и интелигентна, туку да има навика да си го каже своето мислење.

Пример за ваков брак е Марк Цукенберг, кој е оженет со љубовта од средношколските денови. Присила Чен не е само обична убава жена. Таа е докторка и има навистина успешна кариера. Со самото тоа, тие двајца се навистина моќен пар. Слична е ситуацијата и кај Амал Аламудин и Џорџ Клуни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş