Умрела на породување, мртва родила дете: А потоа се случило нешто што ги шокирало докторите!

24 декември, 20150
Умрела на породување, мртва родила дете: А потоа се случило нешто што ги шокирало докторите!

Професорка во средно училиште во Тексас, Ерика Најгрела (32) била во 36 недела од бременоста кога во ходникот во училиштето се онесвестила, зошто нејзиното срце престанало да работи.

Нејзините колеги веднаш повикале брза помош и тие пробале во училиштето со дефибрилатор да го вратат во функција нејзиното срце, но не успеале, јавува Дејли Меил.

Ерика ја пренеле во болница, каде докторите ја породиле со царски рез. Во текот на породувањето срцето сеуште не и работело. Докторите известиле дека Ерика била клинички мртва, а по породувањето таа „оживеала“.

Ерика родила здрава ќерка , а докторите навеле дека бебето е во стабилна здраствена состојба. Три месеци по породувањето, бебето е тешко 4 килограми, а набрзо би требало да го тргнат од апарти со кислород.

https://www.youtube.com/watch?v=2QI5WRKmem8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş