Утрински секс – одлично расположение преку целиот ден

3 февруари, 20150
3

Толку сте уморни од работа во текот на денот што вечерта воопшто не ви е до секс. Излез сепак има и тоа е утрински секс.

Сите знаат дека мажите често сакаат секс во раните утрински часови. Тој се буди, а со умот му се буди и сексуалната желба.
Додека кај жената ретко се јавува оваа желба. Мислата дека веднаш по спиење не изгледа добро, и ја убива и најмалата искра страст. Сака да се истушира, да испие кафе и дури потоа … Но обично за “потоа” не останува време.

Затоа ќе си ‘наредите’да ви се допаѓа утринскиот секс. Не се откажувајте од утринското задоволство и ќе сфатите дека сексот во зори има стимулирачки ефект.Тој ве полни со енергија и е извор за одлично расположение преку целиот ден. Ако посакате и се обидете, ќе најдете време за него. Изненадете го партнерот и станете иницијатор за утрински секс.

Наместете го порано будилникот. А штом се разбудите – дејствувајте.
Разбудете го партнерот со еротска масажа или орален секс. Понатаму веќе самите изберете го текот на интимните настани.

Секс под туш, на масата во кујната или на прагот на прозорецот се исто така варијанти. Се зависи од вашата фантазија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber