Вкусна торта со банани и бисквити, без печење

23 декември, 20150
7

Состојки:

250 г. шеќер во прав

250 г. путер

250 г. мелени бисквити

4 кисели јаболка изрендани без кора

5 банани

4 кесички шлаг

Подготовка:

Маргаринот изматете го со шеќер во прав.

Додадете ги мелените бисквити, изренданите јаболка и 3 изгмечени банани.

Обликувајте ја тортата со половина смеса.

Во средината ставете исецкани 2 банани и врз нив другиот дел од смесата.

Најгоре украсете ја со изматен шлаг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş