Во кои години жените се најубави?

26 август, 20150
16

Кога ќе ги прашате жените да ви ги откријат годините, големи се шансите да добиете неточен одговор, односно помал отколку реалниот.

Иако младите жени моментално се во фокусот на вниманието, научниците имаат малку поинакви резултати кога се работи за убавината на жената.

Ако мислевте дека бевте најубави на почетокот на 20-те, грешите. По многубројните истражувања добиен е заклучок дека врвот на женската убавина се достигнува токму во 29-та година, односно во доцните 20-ти години.

Па, нареден пат кога некој ќе ви каже дека сте во најубавите години, а вие само што наполнивте 31-година, верувајте дека не ве лаже.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş