Време за еротика: Вагите се сексуално фрустрирани, Јарците најпривлечни

23 јануари, 20150
27
Вкрстувањето на Венера и Уран е „згоден аспект“ за експерименталниот секс. Сите оние кои се срамат од разиграниот ерос, ќе дојдат на свое. Оние конзервативните (и верни) со партнерот ќе испробаат нови пози и техники во спалната соба.

Овен

Овните излегуваат од периодот на самоуништување. На хоризонтот можете да видите розови облаци. Вашето его е на високо ниво. Влијанието на Уран и понатаму ја поттикнува вашата креативност. Вртите оргинални филмови во глава. Сексуално ќе се искажете на огнен и експлозивен начин.

par-1376578502-10862

Бик

Биковите сакаат да се вратат на старите патеки. Ако тој или таа повеќе не ве сака, залудно е да се трудите. А да се вратите во сегашноста? Вашето либидо совршено функционира. Цврсти сте и исправени. Слатки сте бидејќи сеуште постојат многу работи кои не ги знаете за себе.

Близнаци

На Близнаците им се приближува транзитниот Сатрун во опозиција. Неизбежни се проблеми со авторитетите или со оние кои морате да ги слушате и поднесувате. Сами на себе си забранувате пријатни работи. Уживањето не ви е прво на листата. Па, ни сексуалното.

par-1416074278-51134

Рак

Раковите ги трпат и поднесуваат незгодните ситуации на Марс и Плутон. Станавте фатални, но тоа не сте го ни приметиле. Што и да се случи, вие го толкувате како знак на судбината. Ќе се чувствувате подобро доколку се фокусирате на сексот. Потребно ви е уживање, а не мрак.

Лав

Лавовите се „стари лисици“ и знаат мудро да го разбудат сексуалниот интерес кај заинтересираните. И Лавиците се еднакво вешти во привлекување на внимание. Во кревет доминирате на мисионерски начин, но практикувате и дополнителни стимулирачки иновации.

Девица

Девиците имаат завидно ниво на погонско гориво, но имаат проблеми со крајната цел. Вашата увабина најдобро се отсликува во љубовта. Летате од цевт на цвет, но без сексуално опрашување. Ги идеализирате саканите лице, но тоа ќе ви се удри од глава.

par-na-kaucu-1415375815-50773

Вага

На Вагите многу им недостига, а најмногу добра волја и трпение. Војувате сами со себе и не гледата што околу вас се случува. Имате премногу проблеми и сексуално сте фрустрирани. Не сте се опуштиле и препуштиле на сексот кој знае колку долго време. Оргазмот е ревитализирачки лековит.

Скорпија

Скорпиите не веруваат во пораз се додека да не им се случи. Го сокривате недостатокот на самодоверба. Личноста со која делите се, па и креветот, може да ви раскаже се и сешто. Но, нема да го направи тоа. Опуштете се и сфатете дека поразите им се случуваат и на најдобите.

par-u-krevetu-1416669574-51491

Стрелец

Стрелците им се радуваат на Сонцето и Венера. Добро им е поставен и Уран кој ги сака. Бројната „планетарна војска“ искористете ја за љубовни цели. Ве привлекуваат екстравагантни лица. Стрелец сте, но сте пожелна еротска мета.

Јарец

Јарците и понатаму се еротски најпривлечни. На многумина сте им „презгодни“ бидејќи и деловно-финансиски добро стоите. Совршени сте за мажење или женење. Ако сеуште не сте подготвени за брачните води, можете слободно да прошетате по околината. Добриот изговор злато вреди.

par-u-krevetu-1403190084-39268

Водолија

Водолиите сакаат непознати и неоткриени работи. Ако тој или таа постојано гола пред вас, тоа ви пречи, но не сакате да и/му кажете за да не ги навредите. Држете се ладно и закопчано. Сепак, внимавајте да не се соблечете премногу лесно и на тој начин да ви падне вредноста.

Риби

Рибите се премногу возбудени за да можат нормално да мислат и функционираат. Кога ќе ве погоди Аморова стрела во срце, преминувате на повисока фрекфенција на свест и вашата љубов станува бајковита. Ако нема љубов, нема ни бајка ви останува само да се самозадоволувате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş