За сите што немаат среќа во љубовта: Треба да примените едно правило!

9 август, 20150
5

Некои веруваат некои не веруваат во пронаоѓањето сродна душа или вистинска љубов. Сепак, сите признаваат дека чувството кога ви е возвратена љубовта на вистински начин е посебно.

Но, често се случува токму оние кои најмногу веруваат и ја посакуваат таа вистинска љубов и сериозна врска, да не можат да ја најдат.

По тој повод, две жени, експерти на темата за љубов, секс и забава, Александра и Кристина Конти долго ги проучувале жените за да сфатат поради што убавите, паметни и успешни жени кои сакаат да пронајдат љубов не успеваат и завршуваат со некој за една вечер?

Заклучокот е следен: Ако ви се допаѓа некој и сакате сериозна врска, никако немојте веднаш да спиете со него!

Врската треба да ви трае доволно долго додека вие од него не добиете сè што сакате.

Како што кажуваат Алесандра и Кристина, кога тој еднаш ќе го добие тоа што го сака, ќе заклучи дека неговото однесување до тогаш било задоволително, па и понатаму толку ќе му биде максималниот труд. Звучи грубо, но вистината е сурова.

Запомнете го правилото и не правете отстапки ако сакате да ја пронајдете вистинската љубов.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş