Загаденоста на воздухот во Кина на загрижувачко високо ниво!

16 ноември, 20150
23

Загаденоста на воздухот во Кина веќе некое време е на загрижувачко високо ниво, а пред неколку дена нивото на опасни честици достигна и до 50 пати над дозволениот максимум од СЗО. Овие фотографии доволно говорат за тоа во колку очајна состојба е воздухот во поголемите кинески градови како Шенгјанг, Вухан, Пекинг, Шангај, Харбин, Шенгјанг и Џингдао.

691975_kina01reutersfoto-reuters_ff

691976_kina02reutersfoto-reuters_ff

691977_kina03reutersfoto-reuters_ff

691978_kina04reutersfoto-reuters_ff

691979_kina05reutersfoto-reuters_ff

691980_kina06reutersfoto-reuters_ff

691983_kina09reutersfoto-reuters_ff

691984_kina10reutersfoto-reuters_ff

691985_kina11tanjugfoto-tanjug-ap_ff

691986_kina12reutersfoto-reuters_f

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş