Запознајте го Даг Пит, вториот најпосакуван Пит во семејството

5 јануари, 20150
24

Даг Пит, помладиот брат на Бред Пит, е сопственик на една компанија за продажба на компјутери, а повремено работи и како фоторепортер.

ova-e-pomladiot-brat-na-bred-pit-barem-3-pati-nedelno-go-mesaat-so-poznatiot-akter-foto-01.jpg

Даг не и беше познат на јавноста до пред 2 години, сè додека не беше ангажиран од мобилна компанија во Австралија.

Тогаш за него се сними рекламен филм под наслов „Запознајте го Даг Пит, вториот најпосакуван Пит во семејството.“ Оваа реклама за кратко стана вирален хит.

 

https://www.youtube.com/watch?v=S3o9VW5TeQU

Даг живее во Спрингфилд со сопругата и 3 дечиња. Баш како и неговиот брат, и Даг се занимава со хуманитарна работа.

Сличноста помеѓу двајцата браќа е огромна, па често му се случува да го помешаат со славниот актер.

– Се случува барем 3 пати неделно во последните 20 години. Го сакам до смрт и не можам да бидам погорд што ми е брат, но се исклучувам кога некој ќе ми се доближи мислејќи дека сум тој, вели Даг.

Дали и вие би ги помешале?

ova-e-pomladiot-brat-na-bred-pit-barem-3-pati-nedelno-go-mesaat-so-poznatiot-akter-foto-03.jpg

ova-e-pomladiot-brat-na-bred-pit-barem-3-pati-nedelno-go-mesaat-so-poznatiot-akter-foto-04.jpg

ova-e-pomladiot-brat-na-bred-pit-barem-3-pati-nedelno-go-mesaat-so-poznatiot-akter-foto-05.jpg

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş