Жената заслужува многу повеќе! Не се помирувај со тоа да си пепел, кога можеш да си оган!

20 јануари, 20150
12

Повеќето мажи сакаат да имаат специјална дарба која ќе им помогне да ги читаат женските мисли и да знаат што се врти во нејзината глава, слично како ликот на Мел Гибсон во филмот „Што сакаат жените“. Да, но не сите мажи имаат ваква среќа и им треба доста време додека разберат што точно сакаат жените и секако да се потрудат околу тоа.

Еве неколку совети за нив, за тоа што навистина е важно за жените:

Тоа што мажите треба да го знаат е дека постојат некои основни правила, на кои мажите е добро да се потчинуваат, ако сакаат дамата до нив да биде среќна.

Сигурноста е најважниот фактор, кој е во списокот на жените и е на прво место. Додека мажите се привлечени од физичкиот изглед, жените од своја срана се импресионираат од самодовербата и сигурноста што ја добиваат од мажот. Секоја дама сака да има до себе човек што ќе ја сослуша, ќе сочувствува со неа и ќе ја штити од злонамерни луѓе. За да е среќна, таа треба да му биде на прво место, пред сите и пред се. И да ја увери дека ќе биде тука секогаш кога ќе и треба!

Чувство за хумор – ова е еден од полесните патишта што водат кон женската душа. Таа сака мажот до неа да ја натера да се смее од срце.  Тој треба да знае кога е потребно да ја развесели и секогаш да го прави тоа. Едноставно, мажот не смее да дозволи неговата жена да биде тажна. Нејзината среќа треба да биде негова. Бидејќи она што ја разликува жената од мажот е нејзината нежност, нејзината кршливост длабоко во неа, без разлика колку силно изгледа таа.

Да знае да слуша – да имаат до себе човек што ќе ги сослуша кога ќе им треба е многу важно за жените и всушност многу малку мажи го умеат тоа за жал, бидејќи можеби не му придаваат важност на ваквиот чин. Но треба да знаат дека тоа е еден од пресудните фактори кога жената ќе го прави својот избор за животен сопатник.

Верност – жените знаат дека мажите имаат навика да се загледуваат по други жени, додека и тие се во близина. Но на нив им е јасно дека ова не е така опасно. Неверството пак е многу честа појава денес, како кај жените така и кај мажите. Сепак, еден од пресудните квалитети, е лојалноста и верноста на партнерот, па затоа добро размислете ако сакате да ја задржите дамата до себе.  Или бидете доволно смел и кажете и во очи, ако веќе сте спремни така безчувствително да ја лажете.  Жената што ти го дала своето срце, не го заслужува тоа!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit