Знаци кои укажуваат дека вашиот организам е под стрес, а вие не го забележувате тоа

15 февруари, 20150
16

Иако мислите дека не сте под стрес, ние за вас пронајдовме неколку знаци кои укажуваат дека вашиот организам е под стрес, а вие не го забележувате тоа.

1. Главоболки за време на викенд

Луѓето кои се под стрес обично имаат главоболки за време на викендите.

2. Силни менструални болки

Стресот предизвикува нерамнотежа помеѓу хормоните, па жените кои се под стрес имаат многу посилни менструални болки за разлика од оние кои се опуштени.

3. Чудни сонови

Кога човекот е опуштен сонува сонови заради кои се буди расположен. Меѓутоа кога сме под стрес сонуваме чудни сонови заради кои не се чувствуваме добро кога ќе се разбудиме.

4. Крварење од вилиците

Луѓето кои се под стрес често имаат проблеми или крварат од вилицата

5. Акни одеднаш

Стресот влијае на појава на акни одеднаш.

6. Желба за слатко

Желба за слатко се јавува кога човекот е подложен на стрес.

7. Алергии посилни од вообичаеното

Луѓето кои боледуваат од алергии имаат многу поизразени симптоми кога се под стрес.

8. Болки во стомак

Стресот може да предизвика болки во стомакот, а луѓето кои се под стрес имаат 3 пати почести болки во стомакот отколку оние кои не се под стрес.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş