Зошто Цеца не присуствуваше на свадбата на Северина?

7 декември, 20150
6

На свадбата на Северина и Игор Којиќ присуствуваа голем број ѕвезди од регионот. Сепак недосигаше една – фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ.
И тоа немаше да биде толку необично доколку не се знаеше дека Кеба и Цеца веќе две децении се блиски пријатели и колеги, кои имаат снимено и заедничка песна „У сну љубов медна уста“.

keba-450x450

Е сега, магазинот „Свет“ ја открива причината за тоа што Цеца не била поканета на „венчавката на деценијата“ од свои извори блиски на семејството Којиќ.

Имено, поп-пејачката Северина му ставила вето на својот свекор да не ја кани Цеца, бидејќи таа со години покажува отворена нетрпеливост спрема фолк-пејачката, за која медиумите пишуваа лани, кога Севе на настапот во белградскиот клуб „Казино“ негативно реагираше кога бендот почна да свири песна на Цеца.

Некои извори, пак, тврдат дека Севе го направила тој потег за да не ја изреволтира хрватската јавност поради присуството на вдовицата на Аркан.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş