Ако пушите цигари: Домашен лек за чистење на белите дробови

20 јануари, 20160
11

Чадот од тутунот можат да нанесе сериозна штета на општото здравје, особено за здравјето на белите дробови. Затоа, ви претставуваме еден рецепт за домашен лек кој ефикасно ги чисти белите дробови и го подобрува здравјето.

Состојки:

  • 400 грама лук, излупете ги чешнињата или исечете ги на четвртини
  • парче ѓумбир
  • 2 лажички куркума
  • 400 гр кафеав шеќер
  • 1 литар вода

Ставете ја водата во тенџере, додадете шеќер и ставете да се загрее. Кога ќе почне да врие, додадете рендан ѓумбир, лук и куркума и варете додека смесата не проврие.

21212121212121

Тргнете го тенџерето од оган и оставете да се излади до собна температура. Лековитата смеса би требало да се чува во фрижидер.

Земете 2 лажици од оваа мешавина секое утро на празен стомак и уште 2 во вечерните часови по последниот оброк.

Пред употреба на природни лекови не заборавајте да се консултирате со вашиот лекар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş