Блазе вас ако го имате: Овој хороскопски знак убедливо е најголем вистински пријател

26 септември, 20160
2

Луѓето родени во знак Лав се многу грижливи, несебични и лојални, што ги прави сјајни пријатели. „Со кого си, таков си“, е изреката која одлично го опишува дружењето со Лавовите. Тие „пукаат“ од самодоверба, така што не чуди што и вашата самодоверба со време ќе се зголемува.

Совршени се за излегувања, бидејќи обожаваат добра забава и сакаат да бидат во центарот на вниманието, па со нив нема да ви недостасува големо друштво.

Упорни се и фокусирани на целта и со својата енергија ги мотивираат луѓето околу себе да ги остварат своите соништа.

Иако на прв поглед не изгледаат така, тие навистина се луѓе кои се грижат за другите. Навистина, себе си се сакаат најмногу на светот, но тоа не значи дека не можат или не сакаат да делат љубов со луѓето.

Кога ќе им кажете тајна можете да бидете сигурни дека нема да ја издадат. Тие се заштитнички настроени кон луѓето кои им се драги и за нив се подготвени да направат се.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi