Бодибилдерот кој јадеше 10.000 калории на ден почина од стероиди

5 јануари, 20160
14

Бодибилдерот кој јадеше купишта брза храна и пиеше по осум енергетски пијалои на ден за да добие во тежина, почина од рак на црниот дроб, предизвикан од неколкугодишната злоупотреба на стероиди.

Фитнес ентузијастот Дин Вармби (39), почина во јули после пет годишната борба со болеста.

Опседнат со потребата да натрупа маса, за да ја задржи совршената фигура за еден бодибилдер, тој дневно јадел по 10.000 калории.

Неговиот режим на исхрана вклучувал бургери, пици и сендвичи со сланина, надополнети со седум или осум конзерви енергетски пијалоци на ден.

На негово барање иследничката Лиса Хашми, рече дека смртта на Вармби треба да служи како потсетник на луѓето за опасноста од користењето на стероиди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber