Ди Каприо им одржа лекција на политичарите и донираше $15 мил.

22 јануари, 20160
12

Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо (41) на економскиот самит во Давос најави дека неговата фондација ќе донира 15 милиони долари за заштита на животната средина.

Не можеме да дозволиме коорпоративната алчност за јаглен, нафта и гас да ја формира иднината на човештвото – нагласи Дикаприо.

Познатиот актер изјави дека е почестен што има можност во Давос да укаже на опасноста од климатските промени.

Актерот е поборник за заштита на животната средина и домородните народи, ги потсети политичарите на обврските кои ги преземаа на неодамнешниот самит за климата во Париз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber