Домашно Тофи

12 јануари, 20160
3

Вкусот е идентичен на оригиналниот, а ако имате некој близок кој ја обожава оваа комбинација, може колачето лесно да го спакувате и да му го подарите за празниците.

Потребни состојки:

  • 1 шолја шеќер
  • 230g путер
  • ¼ шолја вода
  • 1 лажица ванила екстракт
  • 100g ситно кршено чоколадо или чоколаден чипс
  • ½ шолја ситно кршени јаткасти плодови по желба

Лесната постапка и вкусниот резултат погледнете ги во видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş