Драматични сцени од спасување на жена и дете од автомобил што тоне

15 февруари, 20160
Драматични сцени од спасување на жена и дете од автомобил што тоне

Жена и дете се спасени откако автомобилот во кој се наоѓале, слетал во канал во Амстердам, објавија денеска локалните медиуми.

Автомобилот бил паркиран покрај каналот Шинкел, кога почнал да се движи кон каналот, пренесе Би-Би-Си.

Во акцијата за спасување учествувале четворица минувачи.

Медиумите објавија дека спасувачите не успеале да го скршат задното стакло, па еден од нив земал чекан од својот автомобил.

Пред да потоне автомобилот, спасувачите со чекан го скршиле задното стакло, го извлекле бебето, а потоа и мајката.

Жената и детето се добро и се опоравуваат.

https://www.youtube.com/watch?v=GUZEXa2-nR0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber