Емотивни или изопачени: Месецот на раѓање открива сè за вашите сексуални склоности

11 септември, 20160
25

Месецот на раѓање може да открие многу работи во врска со вашите сексуални задоволства. Според поставеноста на ѕвездите, на родените во декември им е тешко да се приврзат емотивно со сексуалниот партнер, додека пак родените кои се родени во јули, се впуштаат во секс само со оние во кои се вљубени. Што е со родените во останатите месеци?

Јануари

 • Упорни се кога се заинтересирани
 • Малку се изопачени
 • Тешко се опуштаат, но еднаш ако се заинтересираат, сексот со нив ќе биде посебно искуство

Февруари

 • Авантуристи во кревет
 • Страсни
 • Емотивно дистанцирани

Март

 • Може по цел ден да поминуваат во кревет
 • Сакаат поврзан и духовен секс
 • Преку сексот целосно си ја изразуваат интимноста

Април

 • Незапирливи се кога се заинтересирани
 • Многу се фантазери и интензивни личности
 • Даваат сè од себе
 • Еднаш ако станат незаинтересирани, веќе ништо не може да ги премисли

Мај

 • Незаситни од секс
 • Сексот е нивната природна состојба во која се чувствуваат многу пријатно
 • Потребни им се посебни услови за да се чувствуваат секси (на пример секси уредена соба)

Јуни

 • Постојано испробуваат нови пози
 • Интензивни во кревет
 • Сакаат секстинг

Јули

 • За да им биде сексот добар, мора да се емотивно поврзани
 • Сакаат да ги задоволуваат другите

Август

 • Или се екстремно себични или дарежливи
 • Не сакаат кога им се зборува што да прават за време на сексот
 • Сакаат да покажуваат што знаат

Септември

 • Страсни
 • Сакаат да пробаат сè
 • Потребна им е емотивна поврзаност за да се опуштат и да уживаат
 • Кога еднаш ќе стекнат поврзаност нема нешто што не може да го направат

Октомври

 • Одлични заводници
 • Љубители на бавен секс
 • Романтичари
 • Понекогаш им недостигаат страсти

Ноември

 • Посесивни
 • Сакаат да пробаат многу работи
 • Сакаат да се чувствуваат посебно

Декември

 • Креативни
 • Сакаат улоги во сексот
 • Забавни се
 • Тешко е да се поврзете со нив

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma