Есенски совети: Како до блескава и немрсна коса

4 ноември, 20160
6

Оваа есен направете промена на вашата фризура и изненадете ги оние кои се околу вас. Ова се неколку совети кои ќе ви помогнат да ја подобрите својата фризура:

– Соберете ја косата во коњско опавче, a доколку сте русокоси, со светло плав спреј измазнете ја и дадете ѝ бел сјај на вашата коса.

– Направете заоблени шишки (кркми) кои ќе се спуштаат од темето кон челото. Доколку сакате да ги истакнете вашите очи, сега е вистински момент.

– Време е за луда русокоса фризура. После жешкото лето време е да ја изедначите вашата коса со тенот на вашата кожа. Темно жолтата нијанса заменете ја со ледена боја.

– Додадете ѝ на вашата коса орнаменти во стилот на есента.

– Внесете ситни детали кога косата ви е пуштена. На пример: направете нежно плетенче од три праменчиња.

– Направете нежни и неправилни облици на прамените и дозволете ѝ на вашата коса да се лее од есенскиот ветер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi