Хороскоп за оние кои се сингл: Дали оваа година конечно ќе пронајдат љубов?

25 јануари, 20160
22

Оние кои се сингл ги интересира дали оваа година конечно ќе пронајдат љубов, додека оние кои се веќе во врска, ги интересира каков тек ќе има истата.

Големиот љубовен хороскоп ќе ви открие на што треба да внимавате, а на што да се препуштите ако сакате љубовта да успее:

Овен

Ако сте сингл: Фокусирани сте на постигнување на целите, па затоа оваа година љубовта ќе ви оди од рака. Доколку веќе имате симпатии кон некоја личност, големи се шансите тие да се развијат во врска. 2016-та е година во која ќе искусите стабилност и хармонија.

Ако сте во врска: 2016-та дефинитивно ќе биде ваша година. Иако сакате независност, откако ја пронајдовте идеалната личност целото време ќе сакате да и го посветите на неа. Поддршката од партнерот ќе ви помогне да ги надминете кавгите со блиските, па дури и финансиските проблеми. Кај долгите врски, можни се понуди за брак.


Бик

Ако сте сингл: Потребна ви е доследност и не можете да ги поднесете непредвидливите луѓе. Барате човек кој си го одржува зборот. Ако запознаете некој таков, нема да зажалите ако брзо влезете во врска. Иако внимателност е вашето средно име, понекогаш е добро да ризикувате и да не знаете се однапред.

Ако сте во врска: Тврдоглавоста ќе ви донесе неволји и кавги. Инсистирањето на тоа да сте секогаш во право ќе ве доведе до кавги, па затоа во 2016-та повеќе посветете се на ставовите и гледиштата на партнерот. Време е за емотивна трансформација и смирување.


Близнаци

Ако сте сингл: Додека другите не можат да го тргнат погледот од вас, вие без проблем ќе останете со ладна глава. Сепак, не дозволувајте да ги игнорирате симпатиите кои вие ги имате. Верувајте им на своите инстинкти. Кажете им да на новите шанси, ова е одлична година за нови почетоци.

Ако сте во врска: 2016-та ќе ви разбуди емотивни конфликти. Главниот ќе биде дали и понатаму сакате да останете во врска или попрво би биле сами. Размислете дали партнерот и понатаму ве возбудува и изненадува. Не се плашете од големи одлуки само за да не останете сами.


Рак

Ако сте сингл: Потребно ви е време за повторно да им верувате на луѓето, но оваа година храброста ќе ви се исплати. Искажувањето на симпатиите може да во донесе позитивни промени и стабилни љубовни врски.

Ако сте во врска: Вашите инстинкти нема да ве изневерат. Без разлика дали чувствувате дека „тоа е тоа“ и сакате да одите чекор понатаму или едноставно ќе сфатите дека нешто не е во ред – слушајте го внатрешниот глас. Можен е љубовен притисок кој ќе го надминете само со искрен разговор со партнерот.


Лав

Ако сте сингл: Не претерувајте со анализирањето и направете го првиот чекор. Ќе се изненадите од резултатот. Ова е година кога сите ќе ве забележуваат, вклучувајќи ги и луѓето за кои мислите дека само вие чувствувате симпатии. Не бидете толку резервирани.

Ако сте во врска: Премногу сериозно ја сфаќате врската и тоа е добро, се додека имате разбирање за партнерот. Пред да направите било што, добро размислете дали тоа е од љубов или само затоа што партнерот тоа го очекува од вас. Проверете колку труд и напори вложувате, а колку добивате. Во 2016-та клучен е балансот.


Девица

Ако сте сингл: Пребирливи сте кога се работи за личностите со кои го поминувате времето. Сепак, редот знае да биде досаден. Не се плашете од предизвици и новости. Имајте поголема самодоверба за да го направите првиот чекор кога некој ќе ви падне во очи.

Ако сте во врска: Обожавате да му посветувате внимание на партнерот, но во 2016-та мора да внимавате да не се запоставите себеси.  Верувајте и на интуицијата. Потребна ви е комуникација за да ги уништите препреките со кои ќе се соочите.

Вага

Ако сте сингл: Можеби моментално не сте заљубени, но средината на 2016-та дефинитивно ќе ве изненади. Имате тенденција постојано да ги преиспитувате своите љубовни одлуки, па затоа оваа година мора да поработите на самодовербата. Ако влезете во нова врска, не поставувајте услови и граници на самиот почеток.

Ако сте во врска: Не се согласувајте на компромиси по секоја цена. Време е партнерот да го слушне вашето мислење. На моменти ќе чувствувате дека недостасува романтика, но тоа не значи дека се е завршено. Не бидете песимисти.


Скорпија

Ако сте сингл: Многу тешко ќе им ја подарувате довербата на новите познаници заради претходните искуства. Тоа ќе ве промени и ќе ви изгради бариери. Намалете со ограничувањата ако сакате нов почеток. Ве очекуваат убави љубовни приказни по август 2016-та.

Ако сте во врска: Оваа година сетилата и претчувството ви се посебно изострени. Ако забележите сомнително однесување, не се плашите да повеќе да истражите. Веројатно ќе бидете во право. Мора да запаметите дека вие сте оние кои имаат право на среќна љубов, не на лаги.


Стрелец

Ако сте сингл: Оваа година сте импулсивни, што значи дека многу често ќе ги кажувате работите кои први ќе ви паднат на памет. Тоа ќе ви донесе непријатности кои нема да ги импресионираат симпатиите. Но, немате простор за грижа затоа што вашата искреност ќе биде ценета и до крајот на 2016-та со сигурност ќе започнете нова, послободна врска.

Ако сте во врска: Вашиот љубовен однос ќе биде поцврст од било кога, благодарение на довербата која ќе му ја покажете на партнерот. Емотивно ќе созреете како пар само ако се спротивставите на проблемите. Постојано целете кон нешто повеќе, наместо да критикувате. Само така до крајот на годината ќе ве следи хармонија.


Јарец

Ако сте сингл: Искористете ја бестрашноста која е ваш заштитен знак и направете го првиот чекор. 2016-та е година на нови возбудувања, па затоа не смее да ги потиснувате емоциите. Промените кои ќе ви се случат оваа година ќе ви помогнат емотивно да созреете и да сфатите што сакате од идниот партнер.

Ако сте во врска: Големи се шансите да се соочите со проблеми, кои ќе ги надминете само ако емоциите ви се силни и јасни. На моменти ќе имате потреба да се изолирате од партнерот, па најдобро е тоа да му го објасните со време. Во спротивно, очекувајте кавги и сомнежи.


Водолија

Ако сте сингл: Ќе имате проблеми да ги изразите своите мисли, што не е типично за вас. Искористете ги напливите на самодоверба за да импресионирате. Можна е краткотрајна вознемиреност која не смее да ја искажете пред потенцијалните партнери. Намалете ги барањата, ако не сакате да се разочарате.

Ако сте во врска: 2016-та е година одлична за зацврстување на врската во секој аспект. Ако планирате брак, ова е идеално време. Август е месецот кој ќе ви донесе промени, па многу е важно тогаш да останете смирени и да бидете потпора на партнерот.


Риби

Ако сте сингл: Надминете ги стравовите и кажете го она што ви е на ум. Не ги намалувајте критериумите за никој, така само ќе донесете погрешни одлуки. Ако им подлегнете на сексуалните нагони и кратките авантури, внимавајте на тоа и да остане. Во спротивно, можни се недоразбирања.

Ако сте во врска: Запаметете дека не е во ред секогаш вие да сте во втор план. Почнете да се борите за себе и барајте поголема почит. Подгответе се за сериозни разговори и промени ако сакате да ја добиете љубовната бајка за која сонувате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber