Хороскопски знаци кои најтешко започнуваат врска

9 јануари, 20160
14

Од следните три знаци не можете да очекувате дека лесно ќе се согласат да започнат врска и истата да ја одржат.

ovenОвен

Овните се заљубуваат брзо и силно, многу рано донесуваат одлука да се предадат, а подоцна да избегаат од неа. Нивната врска може да потрае само неколку месеци.

После неколку месеци запаѓаат во период кога се обидуваат повторно да ги разгорат страстите, но тоа не им успева. Кога ќе сфатат дека никогаш нема да ја вратат страста, најчесто бараат нова „љубов.“

strelecСтрелец

Стрелецот важи за неодлучен знак кој има проблем со преданост кон само една личност. Кога премногу долго се на едно место или со еден човек, стануваат немирни.

Ако сакате врската со Стрелецот да опстане во една врска со години, мора да му дадете многу простор и слобода. Можеби дури и да треба да преминете преку некое неверство од негова страна.

vodolijaВодолија

Немирен знак, на кој му е проблем да остане во врска подолго од неколку дена. Во својот живот сака различности, а и доста е сексуален.

Може да се случи одреден период една личност да ги фасцинира, а потоа преку ноќ да се оладат. На Водолиите треба само да им го стимулирате интелектот за да го сочувате со години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber