Играјте валкано: Уште вечерва испробајте ги овие 4 секс пози!

17 септември, 20160
14

Проблемите во креветот можат да предизвикаат сериозни проблеми во врската, па доколку имате таков проблем и вие,  време е да пробате нешто ново и да ја вратите старата искра во сексот.

Со овие неколку пози ви гарантираме одлична забава помеѓу чаршавите.

1. За зачнување

Забременувањето може да се случи во секоја поза но експертите тврдат дека шансите за зачнување се најголеми токму во мисионерската поза.

Ставете перница под задникот, подигнете ја карлицата и ќе им го олесните патот на сперматозоидите до цервиксот. Вака максимално ја искористувате ејакулацијата, бидејќи најголемиот дел од позите овозможуваат спермата да истече.

2. За таа да се опушти

Дозволете таа да ја води играта, нека биде врз вас додека вие лежете на грбот. Оваа поза има безброј варијанти-девојката може да клечи, може да биде наведната напред или назад, може да биде свртена со лице или грб…

3. За женски оргазам

Оваа поза веројатно се уште не сте ја пробале.  Позната е како „поза на израмнување“ и претставува варијанта на добро познатата мисионерска поза. Најважно е машкото да се помести малку напред и рамениците да му бидат на иста висина со рамениците на партнерката или малку над нив. На овој начин тој повеќе ќе се трие од карлицата и ќе го стимулира клиторисот на партнерката.

4. За маратонски секс

За маратонски секс ќе ја издвоиме повторно мисионерската поза која ќе биде уште поефективна ако девојката ги стави нејзините нозе врз рамениците на партнерот. Важно е тој да може да застане за миг, да се исконтролира и да продолжи. Оваа поза има дополнителна предност – пенетрацијата е особено длабока.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi