Има 47 години, а и понатаму го има најубавото тело на планетата!

22 јануари, 20160
2

Хелена Кристенсен деновиве го слави 47-миот роденден. Данскиот супермодел и денес изгледа неверојатно и за неа се уште важат зборовите на Џани версаче: „Ова е најдоброто тело на планетата“.

Во светот на модата таа влезе во 1990 година и беше рамо до рамо со Наоми Кембел и Синди Крафорд за време на модната револуција.

96842_helena_630x0

82903_profimedia0186139320_630x0

63777_p-profimedia0069898434_630x0

40673_helena3_gal-630x354

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber