Како од Вселената изгледа невреме со грмотевици на Земјата

18 февруари, 20160
Како од Вселената изгледа невреме со грмотевици на Земјата

Британскиот астронаут и тест пилот Тимоти Пик, кој се наоѓа во Меѓународната вселенска станица, на Твитер објави видео на кое е прикано како од Вселената изгледа невреме со грмотевици на Земјата.

– Неверојатно е колку многу грмотевици може да ја погодат нашата планета за толку кусо време, напиша Тимоти под снимката.

На видеото се прикажани невремиња снимени од МВС на потегот од Северна Америка преку Турција до Русија.

https://www.youtube.com/watch?v=YJtAJLafp8c

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber