Кои астролошки знаци најдобро флертуваат

22 јануари, 20160
9

Еве кои три астролошки знаци имаат вроден талент за флерт и сè им оди од рака во љубовта…

Бик

Бикот спаѓа во врвните заводници, иако често пати е несвесен за својата сензуалност. Кај Биковите клуна е спонтаноста додека во креветот  ги знаат сите можни пози. Знае како да го натера партнерот да се чувствува посебно. Биковите имаат природна топлина и понекогаш несвесно привлекуваат луѓе кои не ни ги гледаат како партнери. Нивните усни просто ги мамат сите погледи.

Близнаци

Близнаците се кралеви на шармот и на нив никој не може да им се одолее. Тие уживаат во играта на заведување и комуницирање. Обично се надарени со добар изглед, а нивниот адут е немирниот дух. Освојуваат со интелект и комуникација. Позитивниот став кон животот привлекува позитивни луѓе и со нив времето е секогаш пријатно исполнето. Сите ги сакаат за до крајот на животот.

Скорпија

Скорпиите се тешки за игнорирање. Нивниот заводнички поглед и манирите едноставно ве повикуваат. Ова е знак со силна интуиција и во секој момент ги знае вашите потреби. Со оглед на тоа што Скорпиите емотивно целосно се предаваат, подготвени се да  го задоволат партнерот до максимум. Водењето љубов со нив е незаборавно и претставува своевидна зависност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber