Луѓето во овој хороскопски знак се најдобри луѓе: Имаат душа!

2 февруари, 20161
1

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени се и силни. Кога еднаш ќе ги запознаете веќе никогаш нема да сакате да си одат од вашиот живот.

Еве 10 причини зошто во својот живот би требало да познавате барем еден Овен:

1. Овните се авантуристи
2. Зрачат со позитивна енергија
3. Се оптимисти
4. Никогаш нема да ве изневерат
5. Искрени се
6. Тие се целосно независни
7. Овните се доверливи
8. Великодушни се кон другите
9. Овните се амбициозни
10. Овните се комбинација од горенаведените особини – еднаш кога Овен ќе ви се „вовлече под кожа“, таму ќе остане засекогаш.

One comment

 • РУМЕНКА ТРАЈКОВА

  24 февруари, 2016 at 18:00

  Ова за знаците нема врска
  1. Не е точно за злобни знаци — ЗЛОБАТА НЕ СЕ МЕРИ СПОРЕД ЗНАКОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ЗЛОБЕН БИЛО КОЈ ЧОВЕК БЕЗ РАЗЛИКА КОГА Е РОДЕН.
  2. Нема врска за себичноста — СЕ ЗНАЕ ДЕКА РИБИТЕ СЕ НАЈСОЧУСТВИТЕЛНИ И ЕМОТИВНИ, ТИЕ СЕКОГАШ НЕСЕБИЧНО САКААТ ДА ИМ ПОМОГНАТ НА ОНИЕ НА КОИ ИМ Е ПОТРЕБНА ПОМОШ. И СЕБИЧНОСТА НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО ТОА НА КОЈ ДАТУМ НЕКОЈ Е РОДЕН. КОЈ ВИ ГИ СОСТАВУВА ОВИЕ КАРАКТЕРИСТИКИ ИМА ПРОБЛЕМ СО СЕБЕ САМИОТ.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber