Магична напивка која преку ноќ топи килограми!

28 јануари, 20160
7

Искористете ги лековитите својства на циметот и медот. Малкумина знаат дека комбинацијата од овие две состојки го забрзува метаболизмот и помага при топење на килограмите.

За подготовка на оваа напивка потребни ви се две големи лажици мед, една лажица цимет, и 250 мл вода.

За почеток зовријте вода која ќе ја прелиете преку циметот. Прекријте и почекајте да олади. Медот додајте го откако напивката ќе олади и имајте на ум дека мед не се става во врела вода.

Половина од напивката испијте пред спиење, а другата половина наутро пред оброкот. И тоа е се!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber