Мојот сопруг е геј, а јас имам дечко – Во куќата владее хармонија!

4 јануари, 20160
6

За разлика од многу мои пријателки и познанички, јас не сум жена која е несреќна. Она што ми се случи го прифатив како предизвик од животот, како факт кој не можам да го променам, но не и со кој не можам да бидам среќна. Многу мои пријателки имаат бракови кои се само навидум среќни и хармонични, но вистината е сосема поинаква. Тоа се само илузии за среќен живот, а всушност се многу несреќни. Мажите ги изневеруваат, дури и тепаат, се изживуваат психички и физички над нив, а тие молчат. Се обидуваат да создадат лажен розов свет пред другите.

Вака една девојка ја почнува својата приказна која дефинитивно ќе ве избезуми:

Пред три години открив дека мојот сопруг е геј. Се забавувавме пет месеци пред да стапиме во брак, јас насетував што се случува, но ми стана сосема јасно неодамна кога искрено ми призна. Двајцата излеговме од долги врски и бевме под притисок на околината, особено семејствата. Сепак, имаме сложен брак и детенце – ќерка која ја добивме и со која сме најсреќни. Таа ноќ ми призна дека бил во врска со неговиот најверен другар Милан. И тој е исто така во брак.

Ми објасни дека се сакаат, дека таа љубов трае од студентските денови. Беше смирен и ми предложи да размислам што сакам да направам, да ставам крај или да продолжам. Со тоа што мене ми ја препушти одлуката, го направи најпаметниот потег во својот живот. Му реков дека поради ќерката ќе останеме во заедница, но имам право да се гледам со други мажи. Така се согласивме.

Кога ми фалеше секс одев и легнував со било кого, бев очајна кога не знаев и се чувствував непожелно. Сега најдов некој кој ми дава љубов и страст иако е оженет. Мојот дечко го запозна мојот сопруг. Делува лудо кога ќе го кажам, но се функционира одлично.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş