Моќна напивка: Рамен стомак за само седум дена!

19 јануари, 20160
4

Сите кои некогаш се обиделе знаат колкав напор е потребен како би имале тело од соништата. Често се случува секојдневната рутина во нашите живот да направи добрите навики кои сме ги имале да исчезнат. Слабо се храните, прескокнувате вежбање и за кратко добивате стомак.

Очигледно диетата комбинирана со вежбање е вистинско решение, но никој не може да ве обвинува затоа што сакате брзи резултати кои бараат помал напор.

Направена од состојки кои лесно ќе ги набавите, оваа природна напивка може да го намали вашето сало на стомакот за само седум дена.

Магичната состојка е токму бананата. Бананите не само што помагаат при детоксикација – кога се комбинираат со ленено семе, можат да ви го намалат стомакот.

Состојки:

1 банана
1 портокал
1/2 шолја јогурт со низок процент на масти
1 лажица кокосово масло
малку ѓумбир
2 лажици ленено семе
2 лажици сурутка во прав

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş