Најдобрите eвропски скијачки центри

29 јануари, 20160
8

Доколку немате идеја за каде да патувате оваа зима, а сте љубители на зимските спортови еве неколку предлози кои може да ве инспирираат. Овие скијачки центри се најдобри во Eвропа и ќе ги задоволат сите ваши барања за совршено зимување.

Chamonix – Франција

LA Grave – Франција

St. Anton – Австрија

Kitzbuhel – Австрија

Verbier – Швајцарија

Murren – Швајцарија

Andermatt – Швајцарија

Zermat – Швајцарија

Alagna – Италија

Bansko – Бугарија

Kopaonik – Србија

Mavrovo – Македонија

Popova Shapka – Македонија

Cerkno – Словенија

Golte – Словенија

Stari Vrh – Словенија

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş