Намалете го обемот на половина за само 7 дена

25 јануари, 20160
21

Погледнeте го овој вкусен и здрав трик кој ќе ви помогне да се ослободите од мастите… Ако сакате да изгледате совршено и да ги согорите масните наслаги на стомакот, пробајте го овој домашен напиток. Неговите состојки лесно се набавуваат, а станува збор за природен напиток, кој може да го намали вашето сало на стомакот за само седум дена.

Магичната состојка е токму бананата. Бананите не само што можат да помогнат при детоксикација – кога се комбинираат со ленено семе, туку можат и да го намалат вашиот стомак.
Состојки:
– банана
– портокал
– ½ шолји јогурт со низок процент на масти
– 1 лажица кокосово масло
– прстофат ѓумбир
– 2 чажици лененo семе
Сите состојки ставете ги во блендер, мешајте и уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber