Не бил задоволен како изгледа на потерницата, па им испратил на полицајците нова слика

14 јануари, 20160
2

Маж кој се наоѓал на потерница на полицијата во Охајо (САД), не бил задоволен од својата слика на потерницата, па одлучил да направи селфи и така да и помогне на полицијата со „поубава“ фотографија.

Donald “Chip” Pugh бил баран од полицијата, поради непојавување пред суд, како и други случаи кои вклучуваат пироманија и вандализам.

Меѓутоа овој 45-годишник не бил задоволен со сликата од потерницата. Затоа и се одлучил да испрати поубава фотографија на која е во одело, со наочари за сонце во својот автомобил.

– Еве подобра фотографија, онаа која ја објавивте е навистина ужасна, напишал 45-годишникот.

Во полициската станица му се заблагодариле за помошта околу фотографијата, но го замолиле „веќе кога е толку внимателен“, да се јави во полициска станица како би поразговарале за обвиненијата против него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş