Новата фризура на Алесандра Амбросио ќе биде хит следната сезона

12 февруари, 20160
6

Познатата бразилска манекенка изгледа фантастично со кратка коса во новата кампања за чевли на популарниот бренд „Cesare Paciotti“.

34 годишната Алесандра Амбросио, позната по нејзината прекрасна насмевка и преубавите прамени во долгата коса, оваа година избра да ја фура популарната боб фризура која одлично стои на нејзините црти на лицето.

Алесандра новата фризура ја претстави во најновата кампања на брендот Чезаре Пачоти  во која друштво и прави згодниот манекен Џастис Џослин.

Колекцијата за пролет-лето 2016 на овој популарен бренд е преполна со шик модели во живи бои кои во фокусот ги ставаат нозете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber