Ова се најсекси нации во светот

19 јануари, 20160
2

Порталот Мис Травел која поврзува потенцијални авантуристи и „дарежливи патници“, направи список на најсекси нации во светот.

Списокот го креираа повеќе од 110 илјади испитаници ширум светот, кои морале да одговараат на прашањето која нација им е најсекси.

Ова се најсекси нации кога станува збор за жените:

1. Ерменија

2. Барбадос

3. Америка

4. Колумбија

5. Велика Британија

6. Австралија

7. Бразил

8. Филипини

9. Бугарија

10. Либан

Ова се најсекси нации кога станува збор за мажите

1. Ирци

2. Австралијанци

3. Пакистанци

4. Американци

5. Британци

6. Шкоти

7. Италијанци

8. Нигеријци

9. Данци

10. Шпанци

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber