Оваа српска старлета работи како проститутка!

29 февруари, 20160
11

Ако досега имаше некакво сомневање, сега се е јасно. Старлетата Милица Мими Живановиќ, попозната како Мими Оро, која беше уапсена под сомневање дека се занимава со елитна проституција, беше осудена и казнета на повторното судење со 60.000 динари.
mimi0

 

Таа беше првобитно осудена на осум дена затвор и издржа половина од казната, но сега нема да мора да се враќа зад решетки, бидејќи и е пресудена парична казна.

“Во новата постапка беа сослушани двајца мажи, кои изјавија дека платиле за сексуални услуги со Живановиќ, а ја препознале од фотографиите кои им биле покажани. Исто така, сослушан е и инспекторот кој против неа поднесе пријава за занимавање со проституција. Оваа пресуда ја потврди и Прекршочниот апелационен суд и Живановиќ повеќе нема право на жалба”, изјави неименуван извор за весникот “Alo”.

mimi-3

Истиот извор додава дека Милица Живановиќ протестира поради тоа што не се соочила со клиентите кои тврдат дека биле со неа и со инспекторот кој ја пријавил.

Мими Оро во декември 2014 година беше уапсена со уште седум девојки, а беше обвинета за елитна проституција. Во женскиот затвор го Пожаревац издржа половина од казната од осум дена на која беше тогаш осудена. Старлетата и учесничка на реалното шоу “Парови” тогаш негираше дека се занимава со проституција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş