Панорами кои ќе ви го одземат здивот

2 јануари, 20160
14

Аглите од кои може да го перцепираме светот кога летаме со авион се најубавите панорами.

Задоволство кое го засилува адреналинот, но и воодушевувањето при глетка на фотографиите снимени високо во воздухот.

Во продолжение погледнете ја уметноста на едни од најубавите снимени фотографии од разни страни на светот.

Импресивен поглед над Дубаи

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ангелски водопади во Венецуела

33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Водопадите Игуасу на границата на Бразил и Аргентина

43

 

 

 

 

 

 

 

 

Водопад Вкторија во Замбези

53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Исланд снимен од воздух

63

 

 

 

 

 

 

 

Ерупција на вулкан на Камчатка

73

 

 

 

 

 

 

 

 

Еверест

83

 

 

 

 

 

 

 

 

Триумфалната капија во Париз

93

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Менхетен

103

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Австралискиот корален гребен

1150

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş