Погледнете какво време не’ очекува

23 јануари, 20160
1

За време на викендот ќе се задржи стабилно, суво и студено време со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштат под -12 степени.

Времето ќе биде претежно сончево и студено. Дневната температура ќе се движи од Претежно -10 до 3 степени Целзиусови.

Во понеделник попладне и во ноќните часови кон вторник ќе има локален снег со слаб интензитет. Од вторник ќе има постепен пораст како на утринските, така и на дневните температури.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber