Приказна која секој родител мора да ја прочита – лекција која нема да ја заборавите

14 февруари, 20160
1

Млад брачен пар влегува во продавница. Мажот и жената долго време ги меркаат шарените играчки кои биле наредени на полицата. Имало кукла која се смее и која плаче, електрична гитара, минијатурни кујни во кои може да се печат и торти…

Не можеле да се одлучат. Им пришла млада и насмеана продавачка.

„Видете“, објснува жената, „ние имаме мало девојче“, но и двајцата сме отсутни по цел ден, а често и навечер“.

„Станува збор за девојче кое ретко се смее“, продолжил човекот.

– “Сакаме да и купиме нешто што ќе ја усреќи“, повторила жената, „ И кога ќе не нема нас…Нешто што ќе ја развесели кога ќе биде сама“.

„Жал ми е“, љубезно се насмевнала продавачката„ Ние не продаваме родители“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş