Пронашле смрзнато женско тело покрај пат. Следело нешто неверојатно!

4 февруари, 20160
Пронашле смрзнато женско тело покрај пат. Следело нешто неверојатно!

Џен Хилард имала 19 години кога возела автомобил и доживеала сообраќајка на заледен пат. Се наоѓала на оддалечена и зафрлена локација, па одлучила да тргне пеш по помош…

Надвор била зима, па девојката по 3 километри пешачење изгубила свест и паднала во снегот.

Наредниот ден, еден возач го забележал нејзиното смрзнато тело. Иако мислел дека е мртва, одлучил да ја пренесе во болница.

Нејзиното тело било смрзнато, а лекарите рекле дека изгледа како ледена скулптура. Меѓутоа, во текот на ноќта се случило нешто неверојатно. Нејзините раце почнале да се затоплуваат, а по три дена и нозете.

Докторите рекле дека никогаш не виделе ваков случај. Џен по 49 дена ја напуштила болницата, потполно здрава.

Ова се случило пред повеќе од 30 години и се уште претставува мистерија…

http://www.dailymotion.com/video/x2hhn2c_unsolved-medical-mystery-of-ice-hibernating-woman-jean-hilliard_news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş