Прошетка низ најубавите села по светот

26 јануари, 20160
7

Ви претставуваме избор од 20 фотографии, на кои се запечатени села од различни места на планетата. Гледајќи ги, сфаќате зошто поетите секогаш ги инспирира селскиот крај – таму полесно се дише, мисли и дејствува.

Апулија, Италија

1(1749)

Езе, Франција

2(1858)

Заансе Сханс, Холандија

3(1725)

Бибури, Велика Британија

4(1548)

Сиракава-го, Јапонија

5(1316)

Колмар, Франција

6(1145)

Портофино, Италија

7(995)

Филцмос, Австрија

8(831)

Кастелфолит-де-ла-Рока, Шпанија

9(744)

Квивик, Фарски Острови

10(631)

Венген, Швајцарија

11(467)

Рејне, Норвешка

12(392)

Рокамадур, Франција

13(290)

Маска, Шпанија

14(243)

Кајзерштул, Германија

15(224)

Занстад, Холандија

16(162)

Горна Сванетија, Грузија

17(142)

Сен-Жан-Д`Арв, Франција

18(100)

Јаншо, Кина

19(93)

Кавердејл, Канада

20(84)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber