Со овие пози оргазмот е загарантиран!

14 ноември, 20160
7

Исто како и мажите така и жените имаат омилени секс пози во кои знаат да полудат од уживање и возбуда… Овие 3 пози нудат стимулирање на клиторисот, па со нивна помош многу лесно ќе ја возбудите до самиот крај.

Нова мисионерска поза

misionerska

Варијација на мисионерската поза и една од ретките кои дефинитивно им се од корист на жените. Лизгајте го телото нагоре-надолу наместо стандардно. Целта е интензивно да го стимулирате женскиот клиторис, што ќе го олесни нејзиното задоволство.

Таа врз вас

Легнете на грб, а вашата партнерка додека е свртена со грб треба полека да се спушта врз вас додека не легне. Во оваа поза таа ја контролира брзината за време на сексот и ви овозможува слобода да го стимулирате клиторисот.

Лажичка

misionarski-vole-romanticni-seks-na-stojecki-natjecatelji-900x600-20130309-20130308122152-a4cc4c3a2e

Добро познатата поза лажичка е една од омилените и на жените и на мажите. Жената лежи странично, а мажот се прилагодува на неа. Рацете ви се слободни, па затоа можете да и се препуштите на фантазијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi