Совети и предупредувња за 2016 година!

10 февруари, 20160
3

Во 2016 година, според зборовите на Сузан Милер, една од водечките светски астролози, секој знак мора да биде свесен за некои клучни можности.

Овен

Ова е година кога конечно треба редовно да одите во теретана или да трчате маратон.  2016 е иделна година за лицата родени во овој знак да се посветат на своето здравје и да се доведат во форма која ја посакуваат. Ако имаат здравствени проблеми, решете ги до сепстември. На претставниците на овој знак во втората половина од годината им се најавуваат брачни понуди. Се на се’, ако сте Овен, ова ќе биде одлична година за остварување на зацртаните цели.

Бик

За Биковите во 2016 клучно е дека оваа година ќе биде во знакот на љубовта. Ако сте во брак, вашата љубов ќе стане посилна и подлабока. Може да се случи да добиете принова.

Близнаци

Оваа година е идеална за реновирање, но и за изнаоѓање нова куќа или стан.  По 9ти септември ве очекува напредок на љубовен план. Овој знак може да очекува голема поддршка од семејството.

Рак

Раковите ќе почнат да комуницираат на сосема нов начин. Ако се прашувате што значи тоа, Сузан дава јасни примери: На пример, ако работите со пишани извештаи во некоја фирма, годинава од вас ќе се бара да работите нешто сосема друго. Првата половина од годината е во фокусот на работата, а втората во фокусот на семејството.

Лав

Оваа година ќе ви донесе многу пари, но не треба да очекувате тоа да се случи само од себе – барајте зголемување на плата! Годинава е најдобар период да заработите повеќе пари, па важно е на тој план да преземете активна улога.

Девица

Кога се во прашање Девиците, оваа година е посветена на активен социјален живот и движење. Фокусирајте се на запознавање нови луѓе, затоа што годинава ќе ви донесе познанства со важни и влијателни луѓе. Мора да бидете подготвени во својот живот да примате нови луѓе и да имате подготвн одговор кога нешто ќе ве прашаат…

Вага 

За Вагите е пресудна втората половина од годината, кога ќе им се склопат сите коцки. Ако сте чекале работите да тргнат на подобро, Сузан препорачува само да продолжите и да бидете повитивни, бидејќи во втората половин од годината животот ќе ви стане подобар од кога било.

Шкорпија

Оваа година ќе биде одлична за започнување на неверојатни пријателства. Шкорпиите, инаку, преферираат да останат дома и ги заморува зборување, но 2016та ќе биде година на богат социјален живот. Во втората половина ќе се ослободите од сите непотребни работи во својот живот.

Стрелец

Стрелците годинава ќе ги постават темелите за подобра иднина. Оваа година ве очекува голем напредок во кариерата, ако на тој аспект од животот се фокусирате до 9ти септември, а после тоа фокусот ќе се префрли на љубовен план…

Јарец

Јарците оваа година им носи одлична можност да поработат на своето образование, со можност за бесплатна школарина или стипендиј. Ако сакате да запишете мастер или докторски студии, оваа е совршена година за тоа. Ако не сакате да продолжите со школување, 2016. е  вистинска година да одите на некое патување од своите сониша.

Водолија

За Водолиите оваа година значи „пари,пари, пари“!. Но, под тиепари, не се мисли зголемување на платата, туку на работи како што се поволни кредити, добивка во игри на среќа.

Риби

Кога се во прашање Рибите, ова е година за брак. Ако не сте во врска, фокусирајте се на остварување квалитетни деловни односи. Во втората половина од годината, ве очекува прилив на пари и споредни проекти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş