Ставете масло во лушпа од мандарина. Ќе се случи нешто МАГИЧНО!

15 ноември, 20160
4

Мандарините се исклучително вкусни! Особено на зима, кога ги конзумираме затоа што се полни со витамини.

Но, секогаш зад нив останува лушпата. Наместо ја да фрлате, можете да ја трансформирате во уште еден декоративен детал – свеќа!

За тоа ви се потребни: мандарина, нож, масло, кибрит.

Во видеото во прилог погледнете како да направите миризлива свеќа од лушпа од мандарина:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi