Тринаесет одлични секс совети од разни места низ светот

16 септември, 20160
4

Австралија

„Број еден правило за да му пружте одличен орален секс на маж е да ги користите устата и рацете заедно.“

Чиле

„Никогаш не јадете брокола или чоколадо пред секс. Броколата ствара гасови, а чоколадото привремено ги намалува сексуалната желба и либидото кај жените.“

Франција

„Водете љубов само со човек што го сакате.“

Германија

„Направете тупаница околу неговиот пенис и додадете мало вртечко движење додека одите нагоре  и надолу, како да вртите штраф, а со другата рака држете му го пенисот подолу. Многу е интензивно!“

Виетнам

„Држете ги очите отворени за време на сексот.“

Грција

„Споделувајте ги вашите сексуални фантазии еден со друг.“

Индонезија

„Имајте секс на подот.“

Италија

„Зборувањето валкано преку СМС пред состанок е секогаш успешно.“

Литванија

„За да му пружите неверојатен орален секс на маж, направете го тоа што го нарекуваме троен вакуум: земете го врвот на неговиот пенис во устата и цицајте го така што ќе ви се впијат образите. Одете подолу и подолу, но одржете ја сензацијата на вакуум. Функционира секој пат.“

 

Мексико

„Корстете го сексот како вежбање. Многу е позабавно од чучњеви.“

Филипини

„За добар секс под туш, тој нека седне во кадата, а вие спуштете се врз него со грбот свртен према неговите гради. Правете го тоа и користете ја рачката на тушот за дополнителна стимулација на клиторисот.“

Украина

„Истражувајте се себеси и најдете нови ерогени зони – а потоа стимулирајте ги кога сте со вашиот партнер.“

Обединето Кралство

„Престанете да се грижите за тоа дали вашата вагина мириса на цвеќиња или не или дали сте или не сте без влакна. На него му е сеедно, а вие ќе се забавувате повеќе кога ќе заборавите на тоа.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma