Водата е лек: Еве како пиењето вода на празен желудник може да ве спаси!

16 февруари, 20160
1

Лечењето со вода е познато во јапонското општество. Конзумирањето обична питка вода на празен желудник е вистински начин за прочистување на човечкото тело. Конзумацијата на вода на празен желудник по посебни услови ви помага во лечење на низа болести. Глвоболка, воспаление на мускулите, срцеви заболовуања, артритис, брзо чукање на срцето, вишок килограми, бронхитис, астма, туберкулоза, бубрежни болести, повраќање, дијареа, дијабетес…

Метода на лечење

Штом се пробудите, пред да ги измиете забите, испијте 4 чаши вода од 160 милилитри.

Измијте ги забите и не јадете и не пиете ништо во следните 45 минути.

По 45 минути, изедете го и испиете го она што сте го планирале.

По доручекот, ручекот и вечерата немојте ништо да јадете или пиете 2 часа.

Старите и болни кои не можат да испијат четири чаши вода одеднаш, на почетокот нека испијат колку што можат.

Оваа метода на лечење, според WorldTruth.TV, ќе ги излечи болните, а на останатите ќе им овозможи здрав живот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber