Wi-Fi заминува во историјата – еве што ќе го замени

20 јануари, 20160
17

Нов начин на пренос на податоците на интерент ќе го засени добро познатото Wi-Fi.

Новиот метод на пренос на податоци се вика Li-Fi, а дава 100 пати побрз пристап до интернет од традиционалниот Wi-Fi рутер, со брзина од 1 гигабајт во секунда. За овој нов пристап се користи стандардна лед сијалица, интернет конекција и фото детектор. Овој начин за пристап до интернет е тестиран во Естонија.

Оваа нова технологија најверојатно ќе биде достапна за корисници за четири години.

Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş