За малку ќе умрела, правејќи нешто што многумина го практикуваат!

13 јануари, 20160
3

Динија Рaсул имала опасна незгода додека се фарбала со црвена фарба. Неколку часа после фарбањето: очите и лицето почнале да и отекуваат, а набрзо не можела да зборува и дише.

Три години подоцна, таа одлучила повторно да се фарба, но овој пат употребила друга фарба. За жал, ни тоа не и помогнало: привремено ослепела и морала во болница.

Таа тогаш открила дека е алергична на пара-фенилендиамин (PPD), производ кој е составен дел од фарбата.

Денес, младата жена се спротиставува на прдажбата на овој производ, и сака да биде забранет во Велика Британија.

Таа повикува на будност на сите жени кои користат или планираат да користат вакви производи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş