ОВИЕ СЕМКИ ГО ЛЕКУВААТ РАКОТ ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА – Погледнете…

27 февруари, 20170
7

Ракот е најстрашната болест на 21-от век. Милиони долари се трошат за да се направат голем број на истражувања кои би го пронашле лекот, но за жал се уште истите се безуспешни.

Од друга страна оној кој профитира во сето тоа е фармацевската индустрија.

Сепак, при едно истражување на семе од грозје, спроведено на Универзитетот во Кентаки, добиени се ветувачки резултати.

Медицинските експерти откриле дека семето на грозјето убива и до 80% канцерогени ќелии.

Оваа студија е објавена во списанието на Американската асоцијација за истражување на рак и е достапна на увид до сите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris